ziferBLAB call – wygraj wystawę w Londynie

Niezwykłe okoliczności trwającej pandemii, z którymi wszyscy zmagamy się na co dzień, zmusiły wielu twórców do odwoływania pokazów i wystaw, odłożenia projektów, a w wielu przypadkach do zaprzestania wszelkich bieżących działań artystycznych, bez żadnej kontynuacji w przyszłości. Sytuacja ta jest nowa dla wszystkich. Wymaga rozważenia nowego kontekstu, w którym żyjemy, i zbadania tej nowej rzeczywistości w poszukiwaniu twórczych rozwiązań. 

ziferBLABcall, od zespołów artBLAB i Ziferblat London, jest naszą odpowiedzią na tę trudną sytuację! Chcemy wykorzystać nasze platformy, aby Ci pomóc promować sztukę, zainspirować Cię i skłonić do skupienia się na pozytywnej stronie obecnej sytuacji! Wszyscy musimy zrobić co w naszej mocy, aby się wzajemnie wspierać! 

Czekamy więc na Wasze zgłoszenia projektów multidyscyplinarnych, propozycje wystaw, dzieł sztuki i ogólne prezentacje Twoich talentów w dowolnej formie a w zamian oferujemy atrakcyjne nagrody! 

NAGRODA:

Wszystkie zgłoszenia zostaną pokazane w naszych mediach społecznościowych, dodatkowo wybierzemy jedną grupę lub osobę, która opowie o swojej praktyce artystycznej na evencie artBLABu online oraz pokaże swoje dzieła na zorganizowanym przez nas wydarzeniu artystycznym (koncercie, wystawie, wieczorku poetyckim albo czymkolwiek innym) w Ziferblacie w Londynie. 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ? 

  1. Dodaj @artblab.london i @ziferblatlondon do obserwowanych kanałów na Instagramie.
  2. Wyślij nam swoje zgłoszenie poprzez opublikowanie go w Insta Story i otagowanie @artblab.london i @ziferblatlondon.
  3. W swoim zgłoszeniu opisz, kim jesteś i o czym jest Twój projekt. Możesz to zrobić w dowolnej formie, na przykład zdjęcia, pliku dźwiękowego, piosenki, tekstu, rysunku.
  4. Zapisz swoją Insta Story z tagiem #ziferBLABcall.
  5. Zgłoszenie jest otwarte zarówno dla grupy jak i artystów indywidualnych reprezentujących dowolną dziedzinę sztuki.  

DEADLINE: 14 CZERWCA 2020

ZGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Pytania prosimy kierować na hello@artblab.london

Jeśli masz znajomego, który zasługuje na wygraną, oznacz go tagiem lub udostępnij #ziferBLABcall w swoich mediach społecznościowych.

Pozostajcie kreatywni!

Zespoły artBLAB i Ziferblat London

 

CZYM JEST ZIFERBLAT?

Ziferblat London to płatna za minutę przestrzeń coworkingowa, galeria i kreatywne centrum, znajdujące się przy 1 Vince Street w Londynie. Ziferblat to miejsce, w którym każdy może poczuć się jak w domu. Tutaj możesz być sobą; możesz pracować, tworzyć, czytać książki, grać na pianinie, poznawać ludzi, uczestniczyć w wydarzeniach, pić tyle herbaty lub kawy, ile chcesz – innymi słowy, robić co chcesz, o ile szanujesz przestrzeń i innych ludzi w niej przebywających.

Drzwi Ziferblatu są otwarte dla wszystkich. Każdy gość Ziferblatu staje się swego rodzaju mikro-najemcą przestrzeni, odpowiedzialnym za nią i mogącym wpływać na jej życie. Zostaniesz powitany przez społeczność Ziferblatu i będziesz mógł z nią współpracować, pomagać w tworzeniu i rozwijaniu przestrzeni. W Ziferblacie wszystko jest za darmo, oprócz czasu, który tam spędzasz, i płacąc za ten czas będziesz przekazywać darowiznę na dalszy rozwój tego eksperymentu społecznego.

CZYM JEST ARTBLAB?

artBLAB prowadzi cykl wykładów o sztuce. Na wydarzeniach artBLABu spotykają się artyści i profesjonaliści z różnych dziedzin sztuki, aby wspólnie świętować kreatywność. Prezentujemy zarówno artystów wschodzących, jak i tych o ugruntowanej pozycji. Uwielbiamy łączyć ludzi – nasze wydarzenia łączą artystów i miłośników sztuki, którzy inaczej by się nie spotkali. 

artBLAB wierzy w równość sztuki i nie dyskryminuje żadnego jej rodzaju – kochamy poezję eksperymentalną, tak samo jak uwielbiamy interaction design! Nie traktujemy też specjalnie żadnego mówcy – wierzymy w talent, a nie w pozycję na scenie artystycznej czy w środowisku akademickim. Wreszcie, wierzymy, że na granicach różnych dziedzin sztuki dzieją się wspaniałe rzeczy, dlatego zachęcamy prelegentów do współpracy nad przyszłymi projektami artystycznymi. artBLAB jest organizowany przez dwie osoby pasjonujące się sztuką, Michała Kamila Piotrowskiego i Martę Grabowską.

Michał jest poetą wizualnym i technologicznym, naszym dyrektorem generalnym i siłą napędową wszystkiego, co reprezentujemy. Można z nim porozmawiać @somecoolwords.

Marta jest niezależną kuratorką i historyczką sztuki, wierzącą w siłę Wolnej Sztuki (Slow Art) oraz pomysłodawczynią cyklu artBLAB online. Zobacz, czym się zajmuje na @martuga.grabowska albo curatoress.com 

www.artblab.london