ŻYWA SZTUKA – artystki i artyści proponują nowy sposób opowiadania historii sztuki

ŻYWA SZTUKA to zbiór autorskich materiałów audio, w których artystki i artyści opowiadają o swoich pracach oraz nagrań wyjaśniających najnowsze tendencje w polskiej sztuce współczesnej. Jest to alternatywny kurs audio polskiej sztuki współczesnej tworzony przez artystki i artystów. Projekt promuje polską, młodą, ŻYWĄ SZTUKĘ, proponując nowy sposób opowiadania historii sztuki. 

Magdalena Żołędź, zdjęcie z projektu: When the Internet Was Slow, 2019.

 

Zdjęcie pochodzi z wystawy Jany Shostak i Jakub Jasiukiewicza MERCH w Rodriguez Gallery, która odbyła się w czerwcu 2019. Koszulki promujące projekt Shostak NOWAK / NOWACZKA / NOWACY (2007)

Premiera kolejnego nagrania odbyła się 13.08.2020 na stronie internetowej https://zywasztuka.pl/. Jego autorką jest Jana Shostak, która opowie o projekcie NOWAK / NOWACZKA / NOWACY w odniesieniu do pojęcia tricksterka. W kolejnych rozdziałach wezmą udział: Diana Lelonek, Ula Lucińska & Michał Knychaus i Magdalena Żołędź. ŻYWA SZTUKA obejmuje również nagrania utworzone na podstawie tekstów udostępnionych przez Fundację Bęc Zmiana – głównego patrona projektu.

Portret Jolanty Nowaczyk. Zdjęcie: _s_e_e_e_n/

ŻYWA SZTUKA tworzona jest przez Magdalenę Żołędź i Janę Shostak, artystki i doktorantki Wydziału Sztuki Mediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

PROwincja objęła projekt matronatem.

Zapraszamy do śledzenia!

 https://zywasztuka.pl/

https://soundcloud.com/zywasztuka

 https://open.spotify.com/show/1UECzFHmhB2he0esQPjzM5?si=NsLqN6YHS7GA4hHG2nMxRQ

https://www.instagram.com/zywasztuka/