Teatr RAWA – miejsce wolnej myśli

OTWARCIE NOWEGO TEATRU W KATOWICACH >>>

W centrum Katowic powstaje nowa, kameralna, repertuarowa scena niezależnego katowickiego Teatru Rawa. Dotychczas – od trzech lat – spektakle Rawy wystawiane były gościnnie, m.in. na scenie Teatru Korez, Teatru Gry i Ludzie czy Teatru Śląskiego, a twórcy Teatru nieustannie poszukiwali miejsca pod swoją działalność. Pół roku temu artyści z T.Rawa wygrali w konkursie „Lokal na kulturę” najem niewielkiego lokalu w bramie przy ul. Chopina 8 w Katowicach. Ciasny, ale prawie-własny, więc jeszcze-młodzi niezależni z radością zaczęli adaptować go na teatr. I jakoś dali radę, bo zapraszają na wielkie otwarcie sceny T.Rawa – Miejsce Wolnej Myśli.

logoTeatrRawaBiałe

Program otwarcia:

10.10. – PT – godz. 19.00 – Zima pod stołem – PREMIERA na Chopina

11.10. – SB – godz. 19.00 – Zima pod stołem

12.10. – ND – godz. 19.00 – Zima pod stołem

17.10. – PT – godz. 19.00 – Disco Pigs – PREMIERA na Chopina

18.10. – SB – godz. 19.00 – Disco Pigs

19.10. – ND – godz. 19.00 – gość: Dziewczyna z wiolonczelą – Teatr Gliwicka 9A

24.10. – PT – godz. 19.00 – Kryzysy męskie – PREMIERA

25.10.- SB – godz. 19.00 – Kryzysy damskie – PREMIERA

26.10. – ND – godz. 19.00 – Kryzysy po bożemu – PREMIERA na Chopina

30.10. – CZW – godz. 19.00 – Kabaret Ponurego Żartu – PREMIERA na Chopina

31.10. – PT – godz. 19.00 –  Kabaret Ponurego Żartu

Kabaret Ponurego Żartu.fot.L.Stankiewicz

Fot. L. Stankiewicz, Kabaret Ponurego Żartu – Bogusław Kudłek

T.RAWA O SOBIE >>>

Trzy lata temu – w 2011 roku – doszliśmy do wniosku, że zamiast uporczywie czekać aż przydarzą nam się propozycje i angaże, sami się zaangażujemy i zrealizujemy własne projekty artystyczne, może właśnie te, o których zawsze marzyliśmy. I tak właśnie powstał Teatr Rawa – stowarzyszenie pasjonatów, fanów, miłośników teatru. Są wśród nas aktorzy, muzycy, scenografowie, działacze społeczni, fachowi technicy, majsterkowicze, wspaniali widzowie i przyjaciele. Zespół aktorski liczy teraz 15 profesjonalnych aktorów, z czego – chwaląc się – jedna: Anuszka Konieczna, została wyróżniona w dwudziestce najlepszych polskich aktorów Subiektywnego Rankingu Jacka Sieradzkiego za rolę w naszym Disco Pigs.

Disco Pigs fot.M.Frątczak_

Fot. M. Frączak, Disco Pigs – Anuszka Konieczna i Grzegorz Sowa

Poza Disco…, od 2011 udało nam się wystawić pięć innych premier, odwiedzić kilka ogólnopolskich festiwali i wymyślić kolejne projekty, które wkrótce ujrzą światło dzienne.

Od października zapraszamy do naszego kameralnego teatru w bramie przy ul. Chopina 8 w Katowicach – będzie trochę śmiesznie, trochę strasznie – jak to zazwyczaj u nas bywa.

 

/Ewa Kubiak – prezes teatru i Hubert Bronicki – dyrektor artystyczny/