POLOWANIE!

Kim jest myśliwy w XXI wieku? Dlaczego wciąż polujemy? Jak zmieniło się miejsce człowieka-łowcy w przyrodzie? Te pytania zadaje projekt POLOWANIE., który wkrótce wystartuje w Krakowie.

Wystawa – taką formę przybiera POLOWANIE. – zrewiduje wizerunek współczesnego myśliwego poprzez spojrzenie z różnych perspektyw. Ekspozycję stworzą prace zebrane głównie przez ogólnopolski open call, na który odpowiadają studenci, artyści, dziennikarze, aktywiści, myśliwi. Temu szeroko zakrojonemu obrazowi będą towarzyszyły wydarzenia – debaty, warsztaty, wykłady, które dadzą dodatkowe pole do dyskusji – czy polowanie na dzikie zwierzęta jest naprawdę potrzebne i ważne? Co znaczy w dzisiejszych czasach?

Autorkami projektu są dwie studentki Wydziału Filozofii UJ-tu, Maria Szydłowska i Kalina Tomaszuk. Ich inicjatywę wspierają:dziennikarz Adam Wajrak, ekolog Janusz Korbel, ex-myśliwy Zenon Kruczyński i wielu innych.

plakat

Projekt POLOWANIE. jest o tyle ciekawy, iż stara się otworzyć mało popularną ścieżkę myślenia o problemie. Temat myślistwa jest dla niego pretekstem do bardziej uniwersalnego pytania: jaka jest kondycja relacji homo sapiens z innymi gatunkami?

Jeszcze do 21 października można przesyłać propozycje prac na wystawę pod adres: projektpolowanie@gmail.com

Projekt warto także wesprzeć finansowo przez serwis PolakPotrafi. Zbiórka minimalnych środków potrzebnych na produkcję wystawy potrwa jeszcze tylko parę dni.  Pierwsza odsłona projektu: listopad w Krakowie.

Wydarzenie na facebooku: zgłoś się na POLOWANIE

Profil na PolakPotrafi.pl