NETOSEN

Kobiety na jego zdjęciach są piękne i tajemnicze. Ukryte w czarno-białych zaroślach poruszają się. Wciąż tak samo. Niepokojące to trochę. Taka półpauza. Nie będzie PLAY.

NETO (5)

Technika którą posługuje się Neto to stereoskopia, w zasadzie niczym nie różniąca się od tej z XIX wieku (jedynie formą prezentacji).

Na początku tego stereo snu używałem dwóch takich samych aparatów analogowych (lubitel 166b). Miałem je przykręcone na jednej desce obok siebie w odległości kilku centymetrów, połączone dwoma takimi samymi wężykami spustowymi. Ogromnym problemem był fakt, iż nigdy nie udawało mi się ustawić tych dwóch aparatów tak samo (przesłona, czas i odległość), co sprawiało sporo kłopotów przy późniejszym “montażu” animacji. Z drugiej strony miało to swój urok i jakiś własny charakter….

Po paru/parunastu miesiącach postanowiłem zmienić technikę i aparat. Kupiłem stereoskopową analogową kamerę z czterema obiektywami na klisze 35 mm. Kamery używam do dziś, jestem z niej bardzo zadowolony, czas “montażu” skrócił się parokrotnie, a i wydatki na klisze zmalały.

Neto

 

Mówi, że inspiruje go wszystko – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Życie jest bardzo inspirujące. Lubi naturę. Bardzo. Lubi też ciało, kobiece ciało. Na swoje sesje nie robi planów, nie układa scenariuszy. Przychodzi na miejsce i szuka. A pomysły przychodzą same, czasem przez zupełny przypadek.

NETO (8) NETO (7) NETO (6) NETO (3)NETO (2) NETO (4) NETO (1)

Neto – urodzony w 1979. Skorpion. Lunatyk kochający sny i śnienie na jawie. Wierzy w moc.

 

Więcej na: