” . ” w Szarej Kamienicy (KRAKERS)

.
Wystawa „.”: 24.04 – 08.05.2015
Wernisaż połączony z performance Konrada Juścińskiego: 24.04.2015 18:00

Prace prezentowane na wystawie wyrosły z mierzenia się z maczużnikiem, grzybem- pasożytem, atakującym owady, zmieniającym ich charakter i wykwitającym kolorowym kapeluszem na ich wysuszonych ciałach. Grzybem, który powstrzyma każdego owada, zdobywającego dominującą pozycję w ekosystemie.

Wystawa „.” infekuje, zatruwa, manipuluje, wypełnia galerię podprogowymi komunikatami. To rodzaj pułapki, w której widz-obserwator zmienia się w ofiarę. Kolorowy maczużnik wykwita na spojówkach nasyconych obrazami ironicznych transformacji. Hybrydyczne twory zachłannie zaczynają poczynać sobie zarówno z przestrzenią architektoniczną, mentalną, jak i emocjonalną. Skłębienie, wyszczerzone zęby znaczeń wbijają się słodko w krtań otulając nas z pozoru niegroźnymi obrazami. Groteskowa cielesność, konsumpcjonizm, czarny humor – to wszystko czeka na nas na wystawie „.”.

Kolejna po łódzkiej i cieszyńskiej odsłona maczużnika to selekcja prac artystów młodego pokolenia, która wniknie w przestrzeń galerii. Postawi kropkę nad i, wyrośnie jak grzyby po deszczu na ciele Galerii Szara Kamienica infekując ją kolorem, ironią, groteską.

 

Artyści: Adrianna Lisowska, Barbara Leszczyńska, Bartek Górny, Bartosz Czarnecki, Damian Reniszyn, Ewa Kubiak, Karol Szczur, Konrad Juściński, Gabriela Warzycka-Tutak, Joanna Mlącka, Małgorzata Dudek, Maria Szydłowska, Paulina Poczęta, Paulina Stasik, Paweł Matyszewski, Roksana Kularska-Król, Tomasz Drewicz

Kuratorki: Urszula Kluz-Knopek, Marta Ostajewska
Koordynator: Krzysztof Marchlak

Wystawa włączona w program Cracow Gallery Weekend Krakers.

Projekt Woof Woof Arf Arf (magazyn i seria wystaw) jest finansowany ze środków Samorządu Doktorantów Środowiskowych Studiów Doktoranckich na ASP im. Jana Matejki w Krakowie.

Karol Szczur

Maria Szydlowska

Pawel Matyszewski

roxi roxi

materiały wizualne: Karol Szczur, Mara Szydłowska, Paweł Matyszewski, Roxi Roxi