TYDZIEŃ WEGANIZMU

Cykl spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Empatia to okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat diety roślinnej. To siedem dni, które mają na celu  zwrócić uwagę na prawa i potrzeby nieludzkich zwierząt.

Tydzień weganizmu

 

Dlaczego weganizm?

Trzeba podkreślić z całą stanowczością, że tzw. zwierzęta gospodarskie nie są zabijane tylko dlatego, że hodowca chce zarobić na ich ciałach przerobionych na kotlety czy sznycle. Giną również zwierzęta eksploatowane wcześniej na mleko czy jaja: krowa, która przestała „dawać” wystarczającą ilość mleka i kura, która nie znosi już tyle jaj, by hodowcy opłacało się ją utrzymywać przy życiu.

Problem etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej – już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia. Powstają kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie, sklepy i blogi. Pojawia się też coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. W zalewie informacji trudno czasem zorientować się, która z nich oparta jest na potwierdzonych naukowo faktach, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu – etycznego, zdrowotnego i ekologicznego – w oparciu o wiarygodne źródła.

Pełny program wydarzeń znajduje się pod adresem www.wegetydzien.pl