REVELATIONS/04

Wystawa REVELATIONS/04
Galeria Antresola
Filharmonia Opolska
ul. Krakowska 24,
45-075 Opole

wernisaż: piątek 13.03.2015 godz. 18.00
wystawa potrwa do 7.04

Projekt Printfolio – międzynarodowa grupa studentów Interdisciplinary Printmaking (2013-2014), profesorów i asystentów wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP, cykl grafik inspirowany muzyką Chopina (op.10)

“Studia podyplomowe “Interdisciplinary Printmaking” prowadzone od roku 2013 przez Katedrę Grafiki Warsztatowej Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP są pierwszym tego typu kierunkiem w Polsce. Dwunastu studentów z dziesięciu krajów przyjechało do Wrocławia realizować indywidualne projekty z zakresu grafiki artystycznej i działań intermedialnych. W grupie znaleźli się doświadczeni artyści, jak również uzdolnieni absolwenci innych kierunków studiów niemający wcześniejszego wykształcenia artystycznego. Przez 8 miesięcy biorąc udział w zajęciach i warsztatach prowadzonych wyłącznie w języku angielskim mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania twórcze i poznać nowe techniki, media i środki wyrazu.”Projekt Printfolio, wywodzący się z tradycji i specyfiki medium, jakim jest grafika warsztatowa,był inicjatywą Tihany Gržanić (Chorwacja), w którą włączyli się zarówno studenci. jak i wykładowcy. Inspiracją prac stała się muzyka Chopina, a konkretnie Etiudy op.10.

artyści:
Paige N. Bradley (USA), Iker Bengoetxea Arruti (Kraj Basków), Diego Gutierrez Valladares (Kostaryka), Sofia Palma (Portugalia), Fabien Lédé (Francja), Bart Geelen (Holandia), Magda Wolnicka (Polska), Aneta Hąc (Polska), Anna Juchnowicz (Polska), Tihana Gržanić (Chorwacja), Marta Červáková (Czechy), Fran Ng (Filipiny), Paweł Puzio (Polska), Wojciech “Otecki” Kołacz (Polska), Marta Kubiak(Polska), Zuzanna Dyrda(Polska), Agata Gertchen(Polska), Anna Trojanowska(Polska), Anna Kodź(Polska), Paweł Frąckiewicz(Polska), Małgorzata “Et Ber” Warlikowska (Polska).

Magda Wolnicka. Absolwentka Instytutu Sztuki w Opolu i studiów podyplomowych Interdisciplinary Printmaking, ASP Wrocław. Mieszka, pracuje i tworzy w Opolu. Zajmuje się grafika, fotografią, działaniami w ruchu i przestrzeni. Jej praca to wypadkowa miejsca/czasu/ludzi/słowa.