Nowy Jemek Jemowit, nowy MC Doktor Dres!

Nowa odsłona Jemka Jemowita. Z discopolowej estetyki przenosimy się w pole rapu, gier wideo i berlińskiego Gucci blichtru. LP Jemek Jemowit is Dr. Dres już wkrótce pojawi się w wersji online oraz na winylach wyprodukowanych przez label Martin Hossbach. Produkcję wspierał Marc Arcardipane, który współpracował m.in. ze Scooterem.

Nowy album będzie hip-hopowy, orientuje się w trapach i białym amerykańskim rapie. Będą polskie i niemieckie teksty. Przechodzę z tekkno polo i fikcyjnej postaci Polaka do postaci Doktora Dresa, który jest Polakiem w Berlinie. Dr Dres chodzi do KaDeWe na Kudammie i ogląda ciuchy, marzy o lepszym życiu. Szczerze mówiąc jest nową postacią, niezbyt fikcyjną.

Cyt. z wywiadu dla PROwincji

Utwór promujący album (Das ist) Jemek der Hit [Original Mix] dostępny jest na Soundcloudzie oraz na stronie Jemka (polecamy rzucić okiem na elegancko zrobioną stronę). Przy remiksach pracował Drumtek Tekkcore, duet Horst Barokko oraz Yung Internet God.

 

Klip pełen hajsu, brokatu i złota zapowiada kawałek dobrego punk rapu z bitem. Prosto z Berlina MC Dres. Utwory, jak zapowiada muzyk, będą po niemiecku i w języku polskim. Czekamy na więcej.
Czytaj: wywiad z Jemkiem Jemowitem na PROwincji

Materiały prasowe: Making of JEMEK JEMOWIT: (DAS IST) JEMEK DER HIT JETSET-SINGLE.

 

 

One Comment on “Nowy Jemek Jemowit, nowy MC Doktor Dres!”

Comments are closed.