Święto Inicjatyw Społecznych

spoldzielnia_mam_wszystko

17 maja w Warszawie pod świeżo pokolorowaną Tęczą rozpoczęło się lokalne Święto Inicjatyw Społecznych. Fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie, które się tam prezentują są przykładem rosnącej w siłę idei zróbmy to sami.
Jedną z takich organizacji jest Spółdzielnia Socjalna MaM, która rozwinęła się pod skrzydłami Sylwii Chutnik, założycielki Fundacji Mama, działaczki na rzecz aktywizacji kobiet na rynku pracy.
Po trzech latach od rozpoczęcia tego projektu z 16-osobowego składu pozostały trzy Mamy. Tworzą autorskie kolekcje produktów filcowych, coraz śmielej przebijając się do konsumenckiego rynku, bez którego ich egzystencja nie miałaby szans przetrwania. Zaczynając od torebek, gadżetów, zawieszek poprzez zabawki czy ozdoby – zakres asortymentu cały czas ewoluuje.

 

Spółdzielnia MaM

Staramy się, aby powtarzającym się, charakterystycznym dla Spółdzielni MaM, motywem były elementy inspirowane sztuką ludową. Szukamy też inspiracji ‘na ulicy’ – mówi prezeska Spółdzielni Małgorzata Falis.
Produkty wykonane z ekologicznych materiałów, są własnoręcznie szyte i ozdabiane, często dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta, jak np. etui, torby na telefony czy laptopy.
Nieodłącznym aspektem ich działalności są warsztaty adresowane zarówno do dzieci jak i do dorosłych, podczas których każdy chętny może spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii, zabawek, gadżetów pod okiem fachowców.
I przy tej okazji odbędą się warsztaty rękodzielnicze, na które Spółdzielnia Socjalna Mam wraz z pozostałymi organizacjami serdecznie zaprasza!!
Już od jakiegoś czasu spośród sterty zasypujących nas produktów można wybierać dobrze, świadomie wspierając konkretne inicjatywy. Ten wybór nie obraża odbiorcy, nie powoduje czkawki sumienia a dopingując przy tym trud zaczynających od zera nadaje temu dodatkową wartość. Warto w tym uczestniczyć!!

Agnieszka Sułkowska

spoldzielnia_mam_wszystko