Slam poetycki w Polskim Języku Migowym

Organizacja pozarządowa zajmująca się Kulturą Głuchych – Fundacja Między Uszami wraz z Magazynem Kultury 12 kwietnia organizuje slam poezji. Odbywające się cyklicznie spotkanie w krakowskim Kolanku No. 6 będzie gościć niesłyszących i słabosłyszących twórców, którzy zaprezentują nie tylko poezję w Polskim Języku Migowym, ale i migane improwizacje z pogranicza pantomimy.

Spotkanie jest jednym z etapów przygotowań do Festiwalu Poezji Miganej, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Fundacja jest na etapie  zbierania funduszy aby móc rozwinąć projekt. Slam będzie okazją do dotknięcia tematu Kultury Głuchych, która dla wielu jest obca. Jednym z celów konfrontacji jest podjęcie próby zniesienia pryzmatu niepełnosprawności przez którą są postrzegane osoby nie posługujące się językiem mówionym.

Bez nazwy 1

Wszystkie wydarzenia Festiwalu, tak jak sam slam będą miały zapewnioną pomoc tłumaczy Polskiego Języka Migowego – tak, aby zarówno osoby słyszące jak i głuche miały zapewniony komfort komunikacji. Podczas sobotniego spotkania ze względu na spontaniczny charakter slamu,  przekład będzie ciężkim wyzwaniem dla tłumaczy i tłumaczek. Jest to najprawdopodobniej pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

PROwincja obejmuje patronatem Festiwal Poezji Miganej, dlatego też na stronie pojawiać się będą relacje i zapowiedzi wydarzeń.

Zaproszenie na slam w PJM (Polskim Języku Migowym) >>>

12 kwietnia, godz. 21:00

Kolanko, ul. Józefa 17, Kraków

Wydarzenie na Facebook’u >>> 

Więcej na temat Festiwalu Poezji Miganej w serwisie PolakPotrafi.pl >>

2 Comments on “Slam poetycki w Polskim Języku Migowym”

Comments are closed.