Cracow Gallery Weekend Krakers – program

 

Materiały prasowe22 kwietnia | piątek

17:30
aufbau | informacji o adresie szukaj na stronie www.cracowgalleryweekend.pl
Bartosz Czarnecki, Michał Sroka – „WORK IN PROGRESS”

Naturalnym środowiskiem człowieka jest przestrzeń, w której możemy poruszać się bez ograniczeń. Przestrzeń, w której przyszło nam żyć, już dawno zatraciła cechy naturalności. Jesteśmy „endemitami” – ostatnimi śladami przyrody w sztucznym środowisku stworzonej przez ludzi przestrzeni. Dla naszych neolitycznych przodków rozpoznanie prawdziwych cech i funkcji tej przestrzeni nie stanowiłoby żadnego problemu. Jej podstawowe zadania związane są z ograniczaniem, kanalizowaniem i dyscyplinowaniem. Ten program wydaje się tak naturalny, że niemal niezauważalny dla użytkownika. Poświęcamy swoją wolność dla wygody, ciepła, bezpieczeństwa. Wzmożona, uważna wrażliwość twórców jest w stanie uchwycić, zwykle bagatelizowane napięcia służące dyskretnej lub jawnej kontroli naszych zachowań.

 

18:00
Galeria Zalubowski | ul. Kącik 9
Piotr Marzec – „Czas kołowy”

„Czas kołowy” to obszerny zbiór prac Piotra Marca powstały w latach 2014–2015. Wystawa prezentuje dotychczasowe poszukiwania artysty skierowane w stronę opowieści o dojrzewaniu, której motywem przewodnim i główną sceną wydarzeń pozostaje nocny las. Do inspiracji Marca należą zdolność do mimikry, umiejętność kamuflażu i obserwacja natury. Pomysłowe i eksperymentalne formalnie malarstwo Marca, doskonałe warsztatowo, frapujące emocjonalnie, łączy dosadną ekspresję z niezwykle subtelną i dojrzałą poetyką.

 

18:00
Grupa Artystyczna KEKS | ul. Długa 72
Grupa Artystyczna KEKS – „Figury”

„Figura” stanowi wypowiedź poruszającą temat szeroko pojętej formy cielesnej i jej relacji ze środowiskiem. Ciało poprzez kategoryzację uzyskuje nowe tożsamości eksponowane w pracach artystów. Nie wiadomo natomiast, gdzie kończy się organizm, a gdzie zaczyna jego otoczenie. Zatarty zostaje podział między cielesnym podmiotem a przedmiotem zmysłowej obserwacji, który w ten sposób uzyskuje nowy sens. Prace przedstawiają różnorakie hybrydy tej wielopłaszczyznowej relacji, czyniąc zeń pożywkę dla neuronów i psychiki odbiorcy.

 

18:30
Messier42 currentart.gallery  | ul. Basztowa 4/1
Eliad Oroth – „będzie/pojawia się/jest/zanika/było/pozostało?”

O Eliadzie wiemy tylko, iż pochodzi z Izraela i jest artystą, który bardzo nie chce nim być. Uważa bowiem, że artysta jest sztuce niepotrzebny, stanowi anomalię, przeszkodę w relacji odbiorcy z dziełem sztuki, zatem dla jej dobra należy się ich pozbyć. Według niego koncept dzieła sztuki nie ma autora, jest wolny, należy do wszystkich tak samo, jak do nikogo. Precz z artystami, rzecze Oroth, liczy się tylko dzieło!

Na polecenie i według koncepcji Eliada Orotha w czarnej przestrzeni QC zaistnieje obiekt, którego formę i esencję określą odbiorcy, za pomocą narzędzi zaprojektowanych przez inicjatora projektu. W jaki sposób dokładnie? Tego, jak się zdaje, nie wie nawet Oroth.

 

19:00
Art Agenda Nova | ul. Batorego 2, II piętro
Łukasz Surowiec – „Zielnik”

Tematem wystawy Łukasza Surowca „Zielnik” jest zagadnienie „nie-miejsc pamięci”. Artysta odbył podróż do miejsc naznaczonych traumą, których typologia sprowadza się do sklasyfikowania ich jako miejsc wojennych mordów oraz obszarów pochówków zarówno jednostek, jak i większych grup, które w żaden sposób nie zostały upamiętnione. W warstwie antropologicznej projekt polega na zbieraniu wspomnień ludzi zamieszkujących te okolice; w kolejnej składa się z badań przyrodniczych polegających na gromadzeniu i opisaniu występujących tam roślin. Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl kolaży i rzeźb z roślin oraz film – rejestracja rozmów ze świadkami tragicznych wydarzeń.

 

19:00
FRESZ Gallery | ul. Karmelicka 18
Wystawa zbiorowa – „FRESZ MODUŁ” | Martyna Borowiecka, Olga Pawłowska, Dawid Polony, Michał Cygan, Szymon Szelc, Anna Jarzymowska, Veronika Moshnikova, Norbert Trzeciak, Ewa Kvet, Joanna Kaczor, Gerard Carruthers

Świeże trendy na rynku sztuki, młodość w kontekście biorących udział w wystawie artystów – zamknięte w modułowy format kwadratu, na którym każdy z twórców dokonuje interpretacji świeżości. W kontekście swojej sztuki, szeroko pojętego miejsca, w którym obecnie się znajduje, w odniesieniu do samego hasła, którym jest „fresz”. Czym zatem jest „Fresz moduł”? Zapraszamy na wystawę, na której odbiorca zostanie postawiony przed wieloelementową kompozycją składającą się z wielu różnych rozwiązań tematu wywołanego hasła – świeżości.

 

19:30
The Greenroom | ul. Podzamcze 26/5
Justyna Gryglewicz, Kinga Lubowiecka – „Deja – vu”

Galeria The Greenroom przedstawia fotografie autorstwa dwóch krakowskich artystek – Justyny Gryglewicz oraz Kingi Lubowieckiej. Na pierwszy rzut oka ich prace przypominają abstrakcyjne kompozycje, jednak obrazują one obiekty powszechnie znane, skomponowane w nietypowy i zaskakujący sposób. Można by zatem stwierdzić, iż prace obu artystek powodują uczucie déjà vu.

www.greenroom-krk.com
www.justynagryglewicz.com
www.kingalubowiecka.com

 

20:00
SM Dębniki | ul. Bałuckiego 5c
Wystawa zbiorowa – „Motion vs rest” | Gabriela Baka, Wojciech Bukowski, Zula Jura, Paweł Krzywdziak, Magda Lazar, Marta Niedbał, Marcin Pazera, Johannes Vogl

Punktem wyjścia jest zin „Motion vs rest”, projekt typu „art paper” o quasi-naukowej rzeczywistości praw fizyki w życiu codziennym. Szukamy odpowiedzi na to, co ruch i spoczynek oznaczają w naszym obecnym społeczeństwie. Czy brak aktywności oznacza lenistwo, czy raczej oszczędność naszej energii? Artefakty zgromadzone na wystawie krążą wokół tematu wysiłku i oddawania energii w zależności od sytuacji, w której się znajdujemy. Energia na co dzień uwalniana w sporcie w momentach krytycznych może przyjmować zgoła odmienne formy.

 

20:30
404 | ul. Stradomska 27/7
Aleksandra Nowakowska, Karolina Jarzębak, Michał Sypień, Wojciech Ratajczak  – „House of mixed emotions”

Ekspozycja „House of mixed emotions” jest pomyślana jako multisensoryczny przekaz wygłaszany w cyberjęzyku. Efektywność wypowiedzi będzie mierzona w zerojedynkowej skali jakości afektywnej, gdzie najwyżej punktowaną oceną będzie stan pomiędzy. Autorzy dotykają cienkiej granicy przebiegającej między tym, co piękne, a tym, co żenujące. Ambiwalencja emocjonalna może być podobna do zabawy w nocnym klubie i nieść za sobą jednocześnie uczucie zmęczenia i oczyszczenia.

 

21:00
Widna | ul. Grzegórzecka 31
Wystawa zbiorowa – „Opór materii” | Michał Bratko, Kornel Janczy, Ernest Ogórek, Dominik Stanisławski

Idea powstania przestrzeni „Widna” ma swoją genezę w potrzebie tworzenia narracji kontekstualnych w oparciu o doświadczenie publikacji. Charakter działalności jest niekomercyjny, główną potrzebą funkcjonowania jest wymiana doświadczeń artystycznych.

 

21:00
Aristoi | ul. Sołtyka 9/2
Marta Sala – „Ścinki. Rozproszenie”

Rozszczepiona kompozycja malarska powstała ze ścinków, recyklingowanych materiałów, kolaży i kostiumów. Marta Sala dekoncentruje elementy obrazu, rozpraszając je w przestrzeni galerii, zachęcając do zagłębienia się w strukturę abstrakcyjnego environmentu.

 

21:30
Cellar Gallery | ul. Wielopole 12
Wystawa zbiorowa – „Animal Symbolicum” | Tereza Barabash, Marek Chlanda, Konrad Kuzyszyn, Monika Niwelińska, Przemysław Obarski, Casilda Sanchez, Pan X. Muzyka: Romuald Trojanowski

Wschodzi słońce.

Po każdej stronie łuk.

Przy łukach lwiątka.

niebo jest różowe.

To wszystko.

(fragment poezji indiańskiej)

Przestrzeń języka obrazów dotykających mitu, religii, nauki i sztuki stanowi żywą strukturę doświadczania i konstytuuje tożsamość człowieka. Totemiczny charakter wystawy „Animal Symbolicum” (zwierzę zdolne do operowania symbolami) ukazuje twórcę zaplątanego w sieć wykreowanych przez siebie symboli.

IV edycja Cracow Gallery Weekend Krakers  2015, Olga Pawłowska – 41° 04’N 141° 30’E,   Otwarta Pracownia, fot. Joanna Rytter23 kwietnia | sobota

17:00
Galeria Trzecie Oko | ul. Bocheńska 5/2
Grzegorz Kłeczek – „Każdy ma swoje Kilimandżaro”

Tematem wystawy „Każdy ma swoje Kilimandżaro” jest zdobywanie najwyższego szczytu Afryki z punktu widzenia ludzi pracujących na rzecz turystów. Na każdego uczestnika trekkingu, próbującego zdobyć szczyt, przypada kilka osób z lokalnych agencji, którzy odpowiadają za powodzenie wyprawy. To tragarze, kucharze i przewodnicy. Na ekspozycji pojawią się prace powstałe w trakcie tygodniowego trekkingu na Kilimandżaro. Dzieła te tworzą spójny obraz ludzi i ich wysiłków, dzięki którym realizacja marzeń innych może się urzeczywistnić.

 

17:30
Galeria Raven | ul. Brzozowa 7
Joanna Karpowicz – „Anubis”

Anubis – egipskie bóstwo funeralne o głowie szakala jest przewodnikiem dusz, „akuszerem odchodzących” w ujęciu Jungowskim. Na płótnach Karpowicz ten psychopomp o starożytnym rodowodzie pojawia się we współczesnych kontekstach. W jednych budzi lęk, w innych – nadzieję.

Joanna Karpowicz – malarka, twórczyni komiksów. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom zrealizowała w 2001 r., w pracowni prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa. Debiutowała wystawą indywidualną „Pokój 666”, Galeria Nova, Kraków 2003.

 

POZNAJ CIOTKI GALERYJNE Z PROWINCJI >>> 

 

18:00
Henryk | ul. Wrzesińska 4/1
Michał Soja – „24/7”

Wystawa Michała Soi w Henryku jest trzecim indywidualnym pokazem prac tego artysty. Charakterystyczna dla Michała jest synteza form rysunkowych będących osobistą interpretacją rzeczywistości oraz materiału dokumentalnego rejestrującego wydarzenia. „24/7” tworzą obiekty, animacje oraz instalacje. Stanowią one refleksję na temat czasu i przejściowości. Odosobnione fragmenty codzienności ulegają odrealnieniu, pogrążają się w bezczasie, będąc zarazem komentarzem do powszechnie wyznawanego kultu życia i nieustającej aktywności.

 

18:30
Galeria ATTIS | ul. Starowiślna 14
Anna Kruszak – „Mapy światła – Kraków i jego dzielnice”

Kraków nocą jest magiczny. Migoczące światła miasta jaśnieją w ciemności, kreśląc jego strukturę. Rozświetlone panoramy po zmroku są znakiem rozpoznawczym malarstwa Anny Kruszak. Artystka urodziła się w 1982 r. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Leszka Misiaka. Dyplom obroniła w 2008 r. Obrazy malarki to „miastagramy”, jak sama mówi: „Dla mnie to poetyckie trawestacje przestrzeni miejskich”. Na wystawie w Galerii ATTIS znajdą się dzieła powstałe w 2015 r., nigdzie dotąd nieprezentowane.

19:00
GALERIA POTENCJA | ul. Romanowicza 4/412 p. IV – TELPOD
Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki, Cyryl Polaczek i goście – „Interstelaż”

W dobie globalizacji współcześni artyści przestali zaskakiwać. Odczuwając znużenie towarzyszące oglądaniu najnowszych wystaw, postanowiliśmy przy kolejnym działaniu zaprosić do współpracy osoby spoza obszaru sztuki. Są to członkowie m.in. Stowarzyszenia Kontaktów Kosmicznych. Organizacje zajmujące się cywilizacjami pozaziemskimi twierdzą, że dysponują materialnymi dowodami na istnienie obcych. Zainteresował nas artystyczny wymiar tych świadectw. Dostrzegamy w nich olbrzymi potencjał oscylujący na granicy performance’u, land artu i univers artu.

 

19:00
Galeria-Szwalnia | ul. Romanowicza 4/629 p. VI – TELPOD
Martyna Kielesińska, Gloria Avgust – „Satyna”

Satyna to splot, który ma błyszczącą powierzchnię i szorstki spód. Wygląda atrakcyjnie, kusi swoim blaskiem, jest zależna od światła i sposobu w jaki patrzą na nią inni. Używana w produkcji najbardziej intymnych części garderoby, niekoniecznie już tak samo wygodnych jak wabiących swoim kolorem. Śliska, przyklejająca się do ciała, pozornie dopasowana męczy w dłuższym kontakcie. Reprezentacyjność ma tu niebotyczne znaczenie. Wiotka i połyskująca jest równie zimna jak wypolerowane lastryko. Immanentnie szorstka, zużywa cały swój blask na powabną taflę.

 

19:30
Galeria Olympia | ul. Limanowskiego 24/4b
Bogumił Książek – „Dusza Duchampa”

Seria prac Bogumiła Książka poświęcona osobie Duchampa to swoisty zbiór portretów wielkiego guru sztuki współczesnej. Obok haseł i elementów powszechnie znanych prac jedyną ludzką cząstką są oczy wpatrzone uważnie w widza.

 

20:00
Księgarnia | Wystawa | ul. Józefińska 9
Wystawa zbiorowa – „ARCHIWUM”

Wystawa odbywa się w ramach Future Biennial Fundacji Razem Pamoja, serii wydarzeń organizowanych przez Fundację Razem Pamoja w wybranych miejscach na świecie, gdzie spotykają się ludzie, aby podzielić się ze sobą swoją wizją przyszłości. W trakcie pracy nad wystawą kuratorzy zaproszą artystów (lub tylko reprezentacje ich prac) z globalnej północy i globalnego południa.

 

20:30
Galeria i! | ul. Józefińska 21
Alek Janicki – „Po/After”

„Po/After” – wystawa Alka Janickiego to kolejna prezentacja z serii „Wschód-Zachód-
-Nieskończoność” realizowanej na terenie Polski i Japonii. Tym razem autor w przewrotny sposób nawiązuje do wspomnień dotyczących licznych podróży, m.in. po Japonii (np. na Hokkaido, do plemienia Ajnów), do Rosji (Petersburg w trakcie białych nocy), na Krym (do tajnej bazy łodzi podwodnych w Bałakławie), do Kenii i Tanzanii (na blue safari) czy… Pupek na Warmii (gdzie odbywa się Rzut młotkiem do telewizora).

 

24 kwietnia | niedziela

15:00
Szkoła Haftu dla pań i panów Złote Rączki | ul. Szlak 26/20
„Sklep u Tymona”

Tymon marzy, by w Szkole haftu dla pań i panów Złote rączki prowadzić sklep.

Sklep jest autonomicznym bytem i niezależnym dziełem sztuki. W swojej ofercie ma naklejki z haftami oraz naklejki z dziwadłami. Właścicielem Sklepu u Tymona i autorem naklejek z dziwadłami jest Tymon Słapak – syn światowej sławy artystki Moniki Drożyńskiej. Ekspedientką w sklepie u Tymona jest Hanka Podraza – światowej sławy stylistka i modystka.

Sklep u Tymona zaprasza – z nami się uśmiejesz!

Podczas otwarcia sklepu zagra światowej sławy kapela punkowa Ciocia Stefa.

 

17:00
Galeria Opcja | ul. Piłsudskiego 38
Wystawa zbiorowa – „Halt” | Marta Nawrot, Mateusz Świderski, Jagoda Wójtowicz, Agnieszka Żuchowicz, Anna Białek, Piotr Madej, Andre Martins, Mariusz Sołtysik, Bogdan Achimescu, Shaena Neal, Jourdan Rahschulte, Dmitry Strakovsky, Doreen Maloney, studenci Hungarian University of Fine Arts

Artyści z różnych uczelni i krajów zajmą się problemem granic oraz ich przekraczania. Temat „Halt” jest zwróceniem uwagi na różne „siły sytuacyjne” mogące powodować zmiany naszego zachowania. Wystawa nie ma na celu wyodrębnienia jednej szczególnej konkluzji definiującej temat. Liczymy na rozmaitość reakcji i postaw. Realizacje będą obrazem zjawiska pokazanego z różnych perspektyw danej jednostki (tzw. „habitusa”). Ta elastyczna „sprawność” w stosunku do sztywnych zasad jest chyba tym narzędziem, które pomaga nam w recepcji i zrozumieniu świata bez względu na obszar geograficzny, z którego się wywodzimy?

 

17:30
Atelier Iwona Siwek-Front | ul. Wiślna 8, I piętro
Iwona Siwek-Front –„Inna miłość”

Od pół roku pracuję nad cyklem obrazów i rysunków pod tym tytułem. „Inna miłość” to znamię współczesnego człowieka, rodzaj nowoczesnych emocji, które przeżywa bez względu na swoją rasę, poglądy czy orientację. Będzie można przy okazji zobaczyć w pracowni warsztat pracy artysty (bałagan). Zachęcam również do oglądania moich nieco starszych prac zestawionych z rysunkami autorstwa Taty – Mariana Siwka. Zwłaszcza tych, które rysował w latach 1990–2000, a które są i dzisiaj tak bardzo aktualne.

 

18:00
Galeria Onamato | ul. Bracka 7/4, II pietro
Ola Dyras – „Cracow drone”

Wystawa poświęcona jest widokom Krakowa z nietypowej perspektywy – z lotu ptaka. To kontynuacja cyklu obrazów Oli Dyras malowanych z dachów miasta. Obecnie, dzięki użyciu drona, zobaczymy nową odsłonę jej twórczości. Cytując prof. Stanisława Tabisza: „Kraków w malarskiej interpretacji Oli Dyras nie jest ani śliczny, ani urokliwy czy też miły dla oka, ani też zwabiający tanim blichtrem. Ten Kraków jest nastrojowy, odrobinę zanurzony w ciemnych zieleniach i brązach, uchwycony jakby w porze delikatnego zmierzchu […]”.

 

18:30
ARTEMIS – Galeria sztuki | ul. Poselska 15
Katarzyna Karpowicz – „Genius loci”

„Genius loci” to tytuł mojej kolejnej wystawy. Pokażę zestaw prac powstałych w Polsce, na Węgrzech i w Anglii. Ostatnie podróże do Grecji, Włoch, Indii, Omanu pozostawiły ślad w moich obrazach. Są to przetworzone wspomnienia, cytaty i powroty do tych terenów w języku malarstwa. Każde z nich mogłabym nazwać swoim własnym miejscem, w którym istnieje kawałek mnie. Wracam pamięcią do słów mojego Ojca, malarza opowiadającego o rodzinnym Szczebrzeszynie – swojej małej ojczyźnie. Użył wtedy określenia „duch miejsca – genius loci”.

¾ Katarzyna Karpowicz

 

19:00
Galeria pod Baranami | Rynek Główny 27
Damian Bąk, Patryk Hadas, Jerzy Rainski – „Skąd? Dokąd?”

Tematem przewodnim wystawy zbiorowej „Skąd? Dokąd?” jest człowiek jako istota wielowymiarowa. W prezentowanych dziełach Bąka, Hadasa i Rainskiego, choć sylwetka ludzka stanowi wspólny mianownik, to staje się także tym, co różnicuje się w indywidualnych spostrzeżeniach każdego z artystów. Czyni je niepowtarzalnymi, ale równie istotnymi i ważnymi, budującymi szersze ujęcie tego, czym jest człowiek w swojej rozciągłości. W zależności od przyjętej optyki, doświadczeń i sposobu postrzegania rzeczywistości odbiorca otrzymuje możliwość zapoznania się z różnymi przedstawieniami tego samego tematu.

 

19:00
Galeria Szara Kamienica | Rynek Główny 6
Wystawa zbiorowa – „Wszystko co ludzkie jest mi obce” | Magdalena Chojnowska, Magdalena Hoffa, Anna Jabłońska, Urszula Kluz-Knopek, Anna Róża Kołacka, Paweł Korbus, Izabela Liżewska, Małgorzata Łojko, Barbara Łukasik, Izabela Maciejewska, Dawid Marszewski, Dobrosława Nowak, Marta Ostajewska, Liliana Piskorska, Kaja Rata, Patryk Różycki, Paweł Stasiewicz, Paulina Stasik, Maja Staśko, Krzysztof Wosik

„Wszystko co ludzkie jest mi obce” to wystawa, która wyrasta z historii canis vertigusa (łac. ‘canis’ – pies; ‘vertigo’ – zawrót głowy), wymarłej rasy psów służącej jako narzędzia kuchenne. Hodowane w XVI w. w Anglii, obsługiwały rożna w kuchni. W XIX w., kiedy wprowadzono tanie maszyny do obracania rożna, psy zostały pozbawione swojej funkcji. Artyści, prezentowani na wystawie, stworzyli serię prac odwołujących się do idei użyteczności, ludzko-zwierzęcych relacji, zagadnienia Innego, abiektu, który z peryferii przenika do centrum.

 

19:30
Fundacja Nośna | ul. Dolnych Młynów 10
Igor Ponosov, Michał Linow, Brad Downey, Sasha Kurmaz – „Life o’ Banner”

Przestrzeń i czas są najcenniejszym towarem współczesności. Zawłaszczaniem tej pierwszej zajmują się właściciele wielkich kapitałów, specjaliści ds. brandingu i reklamodawcy. Utowarowienie przestrzeni równa się nie tylko z jej zajęciem, ale przede wszystkim jest odwzorowaniem ideologii w jej najczystrzej formie. Wystawa „Life o’ Banner” próbuje zmierzyć się z produktami marketingowców i zbadać idee powstałe w wyniku refleksji nad nimi.

 

19:30
Jan Fejkiel Gallery | ul. Sławkowska 14
Anna Sadowska – „Powrót po śladach”

Tytuł cyklu „Powrót po śladach” nawiązuje do procesu powstawania grafik, zostawiania na matrycy śladów narzędzia, różnych przedmiotów, przypadkowych zadrażnień i nieprzypadkowych działań jako odcisków-tropów, które pozostawiają w przyrodzie ludzie i zwierzęta. Cykl można także rozumieć jako odniesienie do wewnętrznej drogi artysty prowadzącej od intensywnego przeżywania rzeczywistości do ujawnienia jej obrazu ukrytego w pamięci. Sztuka daje możliwość takiego „powrotu obrazu do źródła” po zatoczeniu symbolicznego koła doświadczeń.

 

20:00
Galeria Łazienka | ul. Basztowa 4/1
Mikołaj Tkacz – „Spałem, ale wstałem”

Sprawa jest bardzo prosta: w galerii Messier42 jest łazienka, a w tej łazience jest galeria zajmująca się komiksem i ilustracją, nazywająca się Łazienka. Prowadzi ją Szymon Szelc i Jakub Grochola. Tym razem pomiędzy kafelkami pojawią się rysunki Mikołaja Tkacza(rysownika, muzyka i artysty wideo; założyciela Komiksowej Grupy Maszin – jednej z najciekawszych polskich grup artystycznych) na wystawie „Spałem, ale wstałem” pokaże prace na temat stanu letargu i wracania z niego do rzeczywistości. Czyli o spaniu i wstawaniu.

 

20:30
ZPAF Gallery | ul. św. Tomasza 24
Monika Niwelińska – „Inne Entropie”

Projekt zakłada realizację instalacji i serii obrazów światłoczułych. Punktem wyjścia jest relacja pomiędzy zjawiskiem światłoczułości a procesami percepcji i przemijania. Projekt oparty na materiale found footage i dokumentacji archiwalnej ze strefy rażenia radioaktywnego Czarnobyla i Prypeci, będzie wizualizacją przestrzeni światłoczułych – miejsc prześwietlonych promieniowaniem radioaktywnym. Istotą zapisu będzie czas i proces ewolucji obrazu.