Wypłukane oczy – Dagny Dobrowolska

Wyrażanie uczuć za pomocą słów pozostawia niedosyt i poczucie dyskomfortu. Treść właściwa po raz kolejny wymyka się spod kontroli i uwiera jak kamyk w bucie. I, niestety, nie stanie się perłą. O wiele bardziej komfortową sytuację stwarza połączenie obrazu ze słowem, znakiem interpunkcyjnym, onomatopeją.

Cykl rysunków z serii „Wypłukane Oczy” powstawał na przełomie 2016 i 2017 roku. Narysowany po to, żeby jakoś dogadać się ze sobą. Skatalogować emocje i nabrać do nich dystansu. I kto wie, może choć trochę porozumieć się w ten sposób z resztą świata?

 

"Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska 6"Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska "Wypłukane oczy" Dagny Dobrowolska

Dagny Dobrowolska – urodzona w Krakowie. Wychowana na wsi pod Nowym Sączem. Studia na wydziale Historii Sztuki UJ (1997-2003); studia na wydziale konserwacji rzeźby (2005-2011). Konserwatorka dzieł sztuki (niepraktykująca). Z zamiłowania — rysowniczka (praktykująca). Publikowała na łamach PROwincji i WoofWoofArfArf “Czarnej dziury”.

 

email – dagny.dobrowolska@gmail.com

strona www: http://rupieciarniaa.blogspot.com https://www.behance.net/dagnydobro26b3

 

 

Please follow and like us: