Warsztaty i spotkanie z Olgą Tokarczuk. Projekt POLOWANIE

Pierwsza odsłona projektu POLOWANIE. – już 8 i 9 listopada (sobota, niedziela) – wejdziemy do serca „Myśliwskiej Puszczy”! Słuchowisko live, warsztaty kreatywne, wernisaż i spotkanie z Olgą Tokarczuk.

Projekt POLOWANIE. powstał, by przyjrzeć się współczesnej relacji człowieka z przyrodą. Do refleksji nad tym związkiem podąża tropem myśliwego: od jego początków do obecnego wizerunku i poczynań w czasach dzisiejszych.

Dlaczego wciąż polujemy i kim w XXI wieku jest człowiek-łowca?

Podróż do znaczenia polowań i dzikiej przyrody rozpocznie się w świecie baśni i opowiadań myśliwskich. Zapraszamy!

Hemingway ze sztucerem w Afryce, bohaterowie Curwooda z fuzją na ramieniu, a w europejskich lasach zwierzęta mówiące ludzkim głosem. Natura w opowieściach przyciąga intensywnością doznań i mocą symboli. Czy możemy więc mówić o ludzkiej tęsknocie za przebywaniem w świecie zwierząt, czy raczej o próbie uczłowieczenia przyrody? Jak interpretujemy swoje miejsce wśród innych istot i jak postrzegamy ich świat? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas inauguracji projektu POLOWANIE.

10628029_683787098383358_4515110217426692749_n

W sobotę, 8 listopada, zapraszamy do FORUM Przestrzenie na tworzenie wielkoformatowego kolażu Myśliwskiej Puszczy. Inspiracją dla twórczej improwizacji będą czytane przez krakowskich aktorów baśnie i opowiadania z myśliwym w roli głównej. Starych materiałów archiwalnych  i ilustracji do klejenia dostarczą organizatorzy.

Czytają m.in. Błażej Peszek, Marcin Kalisz i Olga Szostak.

1654646_398528913627928_1426148534299465287_o

W niedzielę, 9 listopada spotkamy się z Olgą Tokarczuk, by wspólnie przyjrzeć się znaczeniu łowów w literaturze i obrazowi myśliwego, jaki ugruntował się w naszej kulturze. Ilustracją do rozmowy będzie powstały dzień wcześniej kolaż Puszczy.

Wejdźcie w magiczny las i uruchomcie dzikość serca!

Dokładny program wydarzeń na stronie>>projektpolowanie.wordpress.com

oraz na facebooku >>> facebook.com/projektpolowanie2014?fref=ts

Pierwszy taki projekt w Polsce, który otwarcie opowie o myślistwie przez sztukę zaangażowaną. W inicjatywę włączyli się także myśliwi. Główna wystawa i wydarzenia jej towarzyszące odbędą już w marcu 2015. Do dyskusji POLOWANIA. dołączyli: dziennikarz Adam Wajrak, ekolog Janusz Korbel, eks-myśliwy Zenon Kruczyński i wielu innych.