Odkryj….Sónar Festival Reykjavik 2016!

Sónar Festival Reykjavik to spowity zimowym mrokiem islandzki festiwal elektroniki i technologii….

sonarreykjavik_byanitaeldjarn_gusgus1Należy zdecydowanie do wydarzeń “kameralnych”. Festiwal w swojej formule pokazuje jak łatwo można przedefiniować muzykę graną na żywo, często na dużych scenach festiwalowych na całym świecie – w znacznie mniejszych przestrzeniach. W tym roku nowa sala koncertowa – Harpa – stanowić będzie centrum wydarzeń koncertowych i kongresowych festiwalu. Udział w wydarzeniach proponowanych przez organizatorów jest w pewnym stopniu stawiany w kontraście, w przeciwieństwie do islandzkiej zimy, gdzie mrok i ciemność jest wszechobecna… Sónar Reykjavik to również eksperyment ukazujący jak muzyka z jednej strony może dotrzeć do ludzi wychodzących jej poniekąd naprzeciw w tak intymnej aranżacji przestrzeni… Sónar Reykjavik bowiem dba o zbudowanie wyjątkowego związku między artystami, a uczestnikami wydarzenia. Festiwal nie tylko ideowo, ale i przede wszystkim programowo stara się podążać śladami pionierskiego festiwalu „matki”, czyli Sónar Barcelona. Nie jest to zadani łatwe, jednak Sónar Reykjavik stara się dodać do doświadczenia i działań hiszpańskich organizatorów od siebie to co najlepsze.

SonarReykjavik_GusGus_21_by-A_AlbertTegoroczny line up będzie zawiera wyważone połączenie międzynarodowych artystów i najbardziej obiecujących, aktywnie tworzących reprezentantów sceny lokalnej. Usłyszymy między innymi: Kiasmos, Vök, Apparat Organ Quartet, Hudson Mohawke, President Bongo & Emotional Carpenters, Ellen Allien, Sturla Atlas, GANGLY, Vaginaboys, Milkywhale, Brilliantinus, Auður, Páll Óskar, Úlfur Úlfur, Bjarki.

Sónar Reykjavik odbędzie się w dniach 18-21 lutego 2016 roku. 5 scen o łącznej pojemności 3500 osób. Obok dwóch scen głównych ulokowanych w Harpie, parking podziemny tego obiektu zostanie zmieniony w nocne kluby festiwalowe, gdzie lokalni i międzynarodowi DJ’e zabawią przybyłych fanów elektronicznych brzmień.

Polecamy dodatkowo Waszej uwadze uczestnictwo w sekcji SÓNAR +D – czyli międzynarodową część konferencyjną festiwalu, pośród której oferty dostępne będzie uczestnictwo w warsztatach, wernisażach, spotkaniach z twórcami, ludźmi z branży muzycznej i wielu innych.

Szczegóły znajdziecie tutaj: https://sonarreykjavik.com/en/2016/prg/sm/list/

Spodziewajcie się też relacji z festiwalu!

// Dorota Kosela

Please follow and like us: