Marcin Urbanowicz

Na ulicy, w parku, w sklepiku za rogiem, supermarkecie, na podwórku. W kościele i w autobusie spotkasz może przypadkiem kogoś nieznajomego. Starszego pana/panią z siwym włosem/brodą/blizną/krzywym nosem/garbem/reklamówką. Spojrzysz. Może zwrócisz uwagę na czerwoną kratkę spódnicy/plamę na kurtce/zużyte buty/fryzurę. Nie znasz i nie poznasz. Wyjdziesz. Pójdziesz dalej zagłębiony w czeluść swojego smartfona.

Magda Zarzycka

fot. Marcin Urbanowiczfot. Marcin Urbanowiczfot. Marcin Urbanowiczfot. Marcin Urbanowiczfot. Marcin Urbanowiczfot. Marcin Urbanowicz

Marcin Urbanowicz – Gliwiczanin, rocznik 89. Ukończył studia I stopnia z Politologii na Uniwersytecie Śląskim. Absolwent szkoły fotograficznej Fotoedukacja. Aktualnie student Fotografii prasowej na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat wielu konkursów ogólnokrajowych i regionalnych między innymi Leica Street Photo czy Śląska Fotografia Prasowa. Najlepiej czuje się w fotoreportażu i w szeroko pojętej fotografii ulicznej. Nie ogranicza się także w doborze sprzętu, fotografuje zarówno cyfrowymi lustrzankami jak i aparatami lomo czy camerą obscura własnej konstrukcji. Wyzwalając migawkę usiłuje postępować zgodnie z maksymą Roberta Bressona ,,fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył’’. Jego prace można było oglądać w wielu polskich miastach min. w galeriach w Bydgoszczy, Sopocie, Warszawie, Gliwicach, Rybniku i Katowicach. Za co kocha fotografię? – za to, że jutro znów będzie wczoraj.

 

www.marcinurbanowicz.blogspot.com

www.facebook.com/marcinUphotography

www.behance.net/MarcinUrbanowicz

www.marcinurbanowicz.pl