Łoś i Kot – Michał Pogoda

Zapraszamy do lektury miniopowieści w odcinkach, autorstwa Michała Pogody, z którym niebawem na łamach PROwincji rozwiniemy temat selfpublishingu, okoliczności powstania Łosia i Kota, oraz innych smutnych rysunków. Od dziś, co poniedziałek prezentujemy pierwszy rozdział II tomu pt. Tramwajem na Księżyc.

 Rys. Michał Pogoda "Łoś i Kot" Rys. Michał Pogoda "Łoś i Kot" Rys. Michał Pogoda "Łoś i Kot" Rys. Michał Pogoda "Łoś i Kot" Rys. Michał Pogoda "Łoś i Kot"

 

CDN…

 

Michał Pogoda — Historyk i grafik komputerowy. Ma fioła na punkcie starych tramwajów, kultury Gruzji i badań nad historią zapyziałości. Łoś i Kot ukazali się — cokolwiek by to miało znaczyć — w 1997 roku w postaci kilku egzemplarzy rozdanych znajomym autora. To ta nieczęsta sytuacja, kiedy to autor wybiera czytelnika, a nie czytelnik autora. Łoś i Kot prędko jednak znaleźli się w trzecim obiegu, za sprawą buddoanarchistów, którzy kolportowali go w postaci ksero słabej jakości w związku z zawartym w powieści ZEN lub czymś w tym rodzaju. Opowieść doczekała się trzech części i adaptacji musicalowej.

 

 

 

Please follow and like us: