Jakub Ciężki

Druciane ogrodzenia, brudne rusztowania, śmietnik czy kaloryfer. Te na pozór nieciekawe elementy otaczającej rzeczywistości artystę pociągają najbardziej. Wybiera on interesujący go obiekt, oczyszcza z kontekstu, kadruje nieoczywiście. Stawia na “superzgeometryzowaną” kompozycję. Piony, poziomy i skosy, powtarzalność w połączeniu z prostym tłem wyciągają te industrialne detale z przylegającego do nich świata i pchają ku abstrakcji, innemu, świeżemu spojrzeniu na nie.

“Reklama” czy “Galeria” to prace biorące na warsztat liternictwo używane w przestrzeni miejskiej. Wielkoformatowe, wycięte z blach lub innych trwałych tworzyw napisy. Nieodłączne elementy promocji wielu marek, sklepów, hoteli/moteli, galerii lub różnych obiektów użyteczności publicznej. Połączone chudymi rurkami od tyły, żeby z przodu nie było widać za bardzo.

Magda Zarzycka

Jakub CiężkiJakub Ciężki Jakub Ciężki

Jakub Ciężki – urodzony w 1979 r. w Lublinie. W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS           w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Warszawie, Sanoku, Lublinie, Krakowie, Łodzi. Stypendysta Ministra Kultury w programie stypendialnym Młoda Polska 2013. Mieszka i pracuje w Lublinie.

www.galeriapropaganda.com/pl/artists/jakub-ciezki/works/

Please follow and like us: