„Hodowla” – wystawa Pauliny Ptaszyńskiej

Paulina Ptaszyńska
“Hodowla”
Wernisaż: 10 marca godz.18.00
Galeria Aneks GSW, pl.Teatralny 12, Opole

Wystawa czynna do 10 kwietnia 2016 roku

Na projekt „Hodowla” składa się cykl fotografii oraz wideo.
Zarejestrowane obrazy przedstawiają hodowane przez nas rośliny wypreparowane z otoczenia, z korzeniami pozbawionymi osłon i donic. Symbolicznie uwolnione, zyskują podmiotowość lecz tracą równocześnie możliwość przetrwania. Ich systemy korzeniowe ciągle jeszcze utrzymują pierwotnie narzucony im kształt – odzyskana swoboda potrzebuje czasu by wpłynąć widocznie na materię i tkankę… Czy obserwowane obiekty są zatem ratowane, zamęczane, czy może jedynie poddawane niewiele znaczącym, hodowlanym zabiegom pielęgnacyjnym?

Paulina Ptaszyńska urodzona w 1986 roku w Ząbkowicach Śl. Absolwentka Liceum Plastycznego w Opolu. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego ze specjalnością Projektowanie Graficzne i Nowe Media. Jej praca dyplomowa pt. „Obecność symulowana” została uznana za najlepszy dyplom artystyczny zrealizowany na kierunku Edukacja Artystyczna na ogólnopolskim konkursie „Projekt Edukacja Artystyczna”.
W roku 2014 zdobyła nagrodę Grand Prix na opolskim „Salonie Jesiennym”. Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów, instalacją multimedialną, mappingiem i projektowaniem graficznym.

PROJEKT NOWE OPOLE

Artystka jest jedną z laureatek konkursu NOWE OPOLE, którego celem jest promocja najbardziej wartościowych zjawisk współczesnych sztuk wizualnych tworzonych przez młodych artystów/stki związanych/ne z Opolem. Konkurs od 2014 roku organizuje Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

Kuratorka projektu: Agnieszka Dela-Kropiowska

Please follow and like us: